8 Temmuz’da Major League Soccer sezonunu yeniden başlatıyor.

Major League Soccer (MLS), 8 Temmuz’da sezonu yeniden başlatmak için hazırlanıyor. COVID-19 salgını nedeniyle askıya alınan lig, 8 Temmuz‘da futbolseverlerle buluşacak. MLS’in bu kararıyla birlikte, futbolseverler heyecanla sezonun geri dönüşüne odaklanıyor. Salgın önlemleri kapsamında seyircisiz maçlar oynanacak ve temizlik, hijyen gibi önlemler titizlikle uygulanacak. Takımlar, antrenmanlarını sıkı bir şekilde sürdürerek, sezonun geri kalanında başarılı performanslar sergilemek için hazırlıklarını tamamlıyor. MLS’in yeniden başlama tarihi olan 8 Temmuz, futbolseverlere heyecan dolu maçlar izleme imkanı sunacak.

Major League Soccer, 8 Temmuz’da sezonu yeniden başlatıyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en üst düzey futbol liglerinden biri olan Major League Soccer (MLS), COVID-19 salgını nedeniyle askıya alınan sezonunu 8 Temmuz 2022’de yeniden başlatmaya hazırlanıyor. Lig yönetimi, sağlık protokollerine uygun olarak maçların seyircisiz oynanacağını duyurdu.

MLS, 1996 yılında kurulmuş olup, 27 takımdan oluşan bir ligdir. Takımlar, Doğu ve Batı Konferansları’na ayrılmıştır ve her takım 34 maç yapmaktadır. Normalde mart ayında başlayan sezon, pandemi nedeniyle askıya alınmıştı.

Yeniden başlama kararı, futbol severler tarafından büyük bir heyecanla karşılandı. MLS’in popülaritesi son yıllarda hızla artmıştır ve ligde oynayan birçok yıldız futbolcu bulunmaktadır. MLS maçları, Amerikan futbolu ve beyzbol gibi diğer popüler spor etkinlikleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.

MLS yönetimi, sezonun yeniden başlaması için çeşitli önlemler almıştır. Tüm takımlar, COVID-19 testleri ve sağlık kontrolleri konusunda sıkı bir şekilde denetlenmektedir. Maçların seyircisiz oynanacak olması, virüsün yayılmasını önlemek için alınan bir tedbirdir.

MLS takımlarının performansları karşılaştırması

Takım Oynadığı Maç Sayısı Kazanılan Maç Sayısı Puan Durumu
Atlanta United 20 14 42
Los Angeles FC 21 12 39
Seattle Sounders FC 19 11 38
Toronto FC 20 10 37

Yukarıda belirtilen tabloda, MLS’in önde gelen takımlarının performanslarını görebilirsiniz. Atlanta United, oynadığı 20 maçın 14’ünü kazanarak lider durumdadır ve 42 puan toplamıştır. Los Angeles FC ve Seattle Sounders FC ise sırasıyla 39 ve 38 puanla takip etmektedir. Toronto FC ise 37 puanla dördüncü sıradadır.

MLS’in yeniden başlamasıyla birlikte futbolseverler, takımlarının performansını yakından takip edebilecek ve heyecan dolu maçlara tanık olabilecekler. Lig, pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçmiş olsa da, futbolseverlerin desteğiyle tekrar ayağa kalkmaya hazırdır.

8 Temmuz’da başlayacak olan MLS maçları, futbolseverlere heyecan dolu anlar yaşatacak ve ligdeki rekabeti artıracaktır. Takımlar arasındaki mücadeleler, heyecan verici maçlar ve unutulmaz gollerle dolu olacak. MLS’in yeniden başlama kararı, Amerikan futbolu tutkunları için sevindirici bir haber oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına rağmen, spor etkinliklerinin tekrar başlaması umut verici bir gelişmedir. MLS’in başlamasıyla birlikte futbolseverler, sevdikleri sporu yeniden izleyebilecek ve takımlarını destekleyebilecekler. MLS’in başarılı bir sezon geçirmesi ve sağlık önlemlerini sıkı bir şekilde uygulaması dileğiyle!

Soru: Major League Soccer ne zaman tekrar başlayacak?

Cevap: Major League Soccer, 8 Temmuz’da tekrar başlayacak.

Soru: MLS maçları nerede oynanacak?

Cevap: MLS maçları Florida’daki Disney World’de oynanacak.

Soru: MLS’in geri kalan maçları nasıl oynanacak?

Cevap: MLS’in geri kalan maçları turnuva modunda oynanacak ve her maçın sonucu MLS normal sezon sıralamasına etki edecek.

Soru: MLS turnuvasının galibi ne kazanacak?

Cevap: MLS turnuvasının galibi, 2021 CONCACAF Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak.

Soru: MLS takımları ne zaman ev sahibi maçlara dönecek?

Cevap: MLS komiseri Don Garber, takımların ne zaman ev sahibi maçlara döneceği konusunda bir zaman çizelgesi vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir