Maccabi Haifa’dan sonra hangi sürpriz takımlar büyük bir Şampiyonlar Ligi maçı kazandı?

Maccabi Haifa’nın Juventus’u yenmesinin ardından, hangi diğer sürpriz takımlar büyük bir Şampiyonlar Ligi maçı kazandı? Şampiyonlar Ligi’nde büyük bir zafer kazanan diğer underdog takımlar hangileri oldu? Maccabi Haifa’nın zaferi sonrasında Champions League tarihindeki diğer underdog takımların büyük bir zafer kazandığı maçlar hangileridir? Şampiyonlar Ligi’nde big win elde eden sürpriz takımların listesi nelerdir? Bu büyük zaferi elde eden diğer underdog takımların hikayeleri nelerdir? Şampiyonlar Ligi’nde sürpriz sonuçlar alan diğer underdog ekiplerin başarıları nasıl gerçekleşti?

Maccabi Haifa’nın Juventus’u yenmesinin ardından, diğer küçük takımlar hangi büyük Şampiyonlar Ligi maçını kazandı?

Maccabi Haifa’nın Juventus’u yenmesi, futbol tarihindeki büyük sürprizlerden biridir. Ancak, Şampiyonlar Ligi tarihinde başka küçük takımların da büyük zaferler elde ettiğini biliyor muydunuz? İşte Maccabi Haifa’nın zaferinden önce gerçekleşen diğer büyük Şampiyonlar Ligi maçlarından bazıları:

1. Ajax’ın Milan’ı Yenmesi

1995 yılında gerçekleşen Şampiyonlar Ligi finalinde, Hollanda’nın Ajax takımı, İtalya’nın Milan takımını 1-0 yenerek büyük bir sürpriz yapmıştır. Marco van Basten’in golüyle Ajax, Şampiyonlar Ligi kupasını müzesine götürmüştür.

2. Liverpool’ın Milan’ı Geri Dönüşü

2005 yılında gerçekleşen Şampiyonlar Ligi finalinde, İngiltere’nin Liverpool takımı, İtalya’nın Milan takımıyla karşılaşmıştır. İlk yarıda 3-0 geriye düşen Liverpool, ikinci yarıda muhteşem bir geri dönüş yaparak maçı 3-3’e getirmiş ve penaltılar sonucunda kupayı kazanmıştır. Bu maç, Şampiyonlar Ligi tarihinde unutulmaz bir geri dönüş olarak yerini almıştır.

3. Porto’nun Monaco’yu Yenmesi

2004 yılında gerçekleşen Şampiyonlar Ligi finalinde, Portekiz’in Porto takımı, Fransa’nın Monaco takımını 3-0 yenerek büyük bir zafer elde etmiştir. Jose Mourinho’nun teknik direktörlüğünde oynayan Porto, tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi kupasını kazanmıştır.

4. Chelsea’nin Bayern Münih’i Yenmesi

2012 yılında gerçekleşen Şampiyonlar Ligi finalinde, İngiltere’nin Chelsea takımı, Almanya’nın Bayern Münih takımıyla karşı karşıya gelmiştir. Normal süresi 1-1 biten maçta, uzatmalarda da gol olmayınca penaltılara gidilmiştir. Chelsea, penaltı atışları sonucunda Bayern Münih’i 4-3 yenerek tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi kupasını kazanmıştır.

Karşılaştırma Tablosu

Takım Rakip Takım Sonuç Değerlendirme
Maccabi Haifa Juventus 2-0 ⭐⭐⭐⭐
Ajax Milan 1-0 ⭐⭐⭐
Liverpool Milan 3-3 (Penaltılarla) ⭐⭐⭐⭐⭐
Porto Monaco 3-0 ⭐⭐⭐
Chelsea Bayern Münih 1-1 (Penaltılarla) ⭐⭐⭐⭐

Bu tabloda, Maccabi Haifa’nın Juventus’u yenmesiyle birlikte diğer büyük Şampiyonlar Ligi maçlarının sonuçları ve değerlendirmeleri yer almaktadır. Değerlendirme, yıldızlarla gösterilmiştir, 5 yıldız en yüksek değeri temsil etmektedir.

Şampiyonlar Ligi tarihindeki bu sürpriz zaferler, futbolun her zaman heyecan dolu olduğunu ve her takımın büyük bir maç kazanabileceğini göstermektedir. Küçük takımların büyük zaferleri, futbolseverlere ilham vermektedir ve unutulmaz anlar yaratmaktadır.

Hangi takım, Juventus’a karşı büyük bir Şampiyonlar Ligi maçı kazanan diğer sürpriz takımlardan biri oldu?

Maccabi Haifa’nın Juventus’u yendiği maçtan sonra, hangi diğer sürpriz takımlar büyük bir Şampiyonlar Ligi maçı kazandı?

Real Madrid’in evinde Sheriff Tiraspol’e karşı yaşadığı mağlubiyet ne zaman gerçekleşti?

Real Madrid’in evinde Sheriff Tiraspol’e karşı yaşadığı mağlubiyet ne zaman gerçekleşti?

Barcelona, hangi Rus takımı tarafından Camp Nou’da mağlup edildi?

Barcelona, hangi Rus takımı tarafından Camp Nou’da mağlup edildi?

Celtic, hangi yıl FC Barcelona’ya karşı şok bir galibiyet elde etti?

Celtic, hangi yıl FC Barcelona’ya karşı şok bir galibiyet elde etti?

BATE Borisov, hangi büyük takıma karşı Belarus’ta galibiyet elde etti?

BATE Borisov, hangi büyük takıma karşı Belarus’ta galibiyet elde etti?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir